Франкофонски семинари за студенти по журналистика

Българската секция на Международната франкофонска организация на пресата, Union internationale de la presse francophone (UPF) със седалище в Париж организира тази есен два обучителни семинара на френски език.

Първият ще се проведе от 16 до 21 септември от телевизионния журналист  Жозеф Пеакен, председател на секцията на UPF от френскоговорящата област Вале d'Aoста в италианските Алпи.

upf

prfrЦелта е съвместна работа от 3-ма младежи от тази област и 3-ма от България да изготвят съвместно кратък телевизионен репортаж. Завършва с диплом за проведеното обучение. Подходящ е за завършващи студенти журналисти, стажанти или млади телевизионни журналисти. Мястото на обучението е Френският институт в София.

Срокът за набиране на кандидати е 31 юли 2024 г.

Кандидатите да се заявят на следния адрес: mariadimbg@gmail.com

Телефон за връзка: Мария Димитрова-Пишо 0884498842

Вторият обучителен семинар ще се проведе на 28 и 29 октомври във Франкофонския център на СУ. Темата е журналистическо предприемачество или как да създадем собствена медия. В него могат да участват 10-тина студенти, стажанти или действащи журналисти франкофони. Обучението ще се проведе от Лоран Кудерк кореспондент на РФИ в Букурещ, който е и преподавател в журналистическия факултет на Университета в Букурещ.

Срокът за набиране на кандидати е 31 август.

Кандидатите да се заявят на следния адрес: mariadimbg@gmail.com

Телефон за връзка: Мария Димитрова-Пишо 0884498842

Българската секция на Международната франкофонска организация на пресата, Union internationale de la presse francophone (UPF) със седалище в Париж бе създадена през 1994 година. UPF е най-старата франкофонска международна обществена организация със секции в няколкостотин държави и няколко хиляди членове в целия свят. Редовно се провеждат международни срещи в различни точки на света по важни за съвременната журналистика теми.

Българската секция търси да подмлади състава си с млади журналисти, завършващи студенти или стажанти говорещи френски език. Желаещите могат да се свържат председателката на Българската секция на журналистите франкофони Мария Димитрова-Пишо mariadimbg@gmail.com , 0884498842.