knig24Излезе от печат „Съвременното книгоиздаване: реалност, тенденции и прогнози“

Излезе от печат сборникът, събрал докладите и изследванията на участниците в Националната научно-практическа конференция "Съвременното книгоиздаване: реалност, тенденции и прогнози", организирана от Факултета по журналистика и масова комуникация на Софийския университет по повод 25-годишнината от създаването на специалност „Книгоиздаване“ във Факултета по журналистика и масова комуникация на Софийския университет.

Съдържанието на сборника под редакцията на проф. Веселина Вълканова и проф. Ефрем Ефремов е впечатляващо по своя обхват и съдържание - от традициите и новите предизвикателства пред книгоиздаването и образованието по книгознание и книгоиздаване, през комуникацията и трансформациите на книгата, до опазването на литературното наследство, четенето и читателите.

Изданието е достъпно и в ПДФ формат в научната онлайн библиотека за Централна и Източна Европа CEEOL.

Съвременното книгоиздаване: реалност, тенденции и прогнози. Съст. Веселина Вълканова, Ефрем Ефремов., С., Факултет по журналистика и масова комуникация, 2024, 312 с., ISBN 978-619-7567-17-5