Награди на Фондация „Глобални библиотеки“ за участници от ФЖМК

gl
Снимка: Аз чета

На 13 ноември бяха връчени седмите награди на Фондация „Глобални библиотеки“ – България 2023.

Наградата за спомоществувател получи ас. д-р Виктория Бисерова като ръководителка на Книжен център „Гринуич“ за кампанията „Стара хартия за нова книга“.
На Валентина Стоева, докторантка във ФЖМК, бе връчена наградата за национална медия за основания от нея сайт „Детски книги“.
„Живеем във време, в което четенето трябва да се защити, и то четенето на дълги текстове. Затова и медиите са тези, които защитават ролята на библиотеките – тези рицари на дългия текст. Ето защо подкрепихме медия, която насърчава четенето, и то в най-ранна детска възраст – сайта „Детски книги“, заяви председателят на журито на седмите награди на Фондация „Глобални библиотеки“ – България, преподавателят във ФЖМК доц. Георги Лозанов.