„Капитал“ търси Data Prince/ss стажант

capЖивеем в свят, в който има все повече данни, но истинската им стойност се вижда само когато те се организират и свържат в смислени истории. Търсим хора, на които да им светват очите, когато намерят интересни данни и успеят да ги покажат добре. Позицията е за стажант като visual&data journalist, наричаме я Data Prince/ss, защото вярваме, че това ще става все по-важно. И да - след време ще е много добре да имаме Data Czar.

Формалните ни изисквания са:

• Студенти, завършили минимум втори курс, с интерес към данните и графичния дизайн.
  • Английски език
  • Умения с някой от основните tool-ове за обработка на бази данни и софтуер за визуалното им представяне
  • Познания за последните AI инструменти за обработка и представяне на данни

Предлагаме:

Работа с най-добрите професионалисти в областта в България, като част от екипа на най-авторитетната бизнес медиа в страната.

Най-ценното, което "Капитал" предлага, е споделеното знание. Важното, което може да се научи в екипа, са уменията за събиране и обработване на информация, съвети как се ориентира бързо в сложни сюжети и как се разказват интересни истории.

Накратко, ако медиата беше университет, щяхме да даваме на журналистите Masters по Storytelling.

Последно и най-важно - екипът ни помага България да стане по-добро място, като държи политиците отговорни, бори се за спазването на правилата и застава с всички сили на страната на прогреса. "Капитал" дава възможност на хората да се ориентират какво става в света около тях, за да взимат по-добри решения за себе си.

Ако имате интерес, изпратете ни CV и кратко мотивационно писмо до 10 октомври на pisma@capital.bg

„Капитал“ търси стажанти

Всеки днес се опитва да разказва истории. В TikTok, Instagram, Youtubе и (все още) във facebook за вниманието ни се борят стотици сюжети. Запомнят се обаче само тези, които са разказани добре. В “Капитал” сме професионалисти в историите, които обясняват и променят света. Научили сме много и не го пазим за себе си - искаме да го споделим, защото вярваме, че така печелят всички. Сигурни сме, че ученето може да върви в две посоки - искаме и ние да разберем как изглежда светът от свежа гледна точка и какъв е новият начин за разказване на истории в него.

Формалните ни изисквания за включване в стажантската ни програма са:

• Студенти, завършили минимум втори курс, с интерес към икономическа и бизнес тематика
  • Английски език
  • Базови познания по Excel

Стажът е платен и присъствен и ще бъде съобразен с учебния Ви план.

Предлагаме още: