Стаж в БТА – възможност за всеки млад журналист

На 24 април от 14 часа във ФЖМК, Аула Магна, ще се състои информационна среща за възможностите за стаж в БТА – условия за участие, ангажираност по отдели, кариерно развитие и перспективи, социалната програма на БТА, стратегията за развитие и въвеждането на новите технологии в работата на журналистите.
btaУчастие ще вземат представители от екипа на Школа БТА, която администрира студентските стажове в агенцията. Ще бъдат дадени примери за успешни стажове на студенти от ФЖМК, които впоследствие са започнали своята кариера в БТА.
През 2024 г. се очертават изключително богати възможности за кариерно развитие във всички градове с кореспондентски бюра на БТА в страната. В повечето областни градове е възможно да бъде проведен летен стаж за студенти, които се прибират за ваканцията по родните си места.
Ще бъдат представени възможности за стаж в БТА за студенти не само от специалност „Журналистика“, а и от „Връзки с обществеността“, „Комуникационен мениджмънт“ и „Книгоиздаване“.