Стипендии за студенти по журналистика „Аденауер“ за 2023 г.

Медийната програма на KAS за Югоизточна Европа обявява нова покана за стипендии за студенти по журналистика в бакалавърска степен (B.A.) и за студенти от магистърски програми (M.A.) от всички специалности с паралелно доказан ангажимент в медия. Стипендиантите ще получават месечна стипендия. Стипендията за журналистика "Аденауер" е предназначена за студенти, записани в университети в София, България.
ad

Изисквания за получаване на стипендията:

•     Студенти, специализирани в областта на журналистиката от 2-ра академична година за бакалавърска степен.
  •     Магистри от всички специалности с паралелно доказан ангажимент в медия от 1-ва академична година нататък
  •     Изявен интерес към социални и политически въпроси
  •     идентификация с ценностите на фондация "Конрад Аденауер" (демокрация, свобода, правова държава, плурализъм, солидарност, европейско обединение)
  •     готовност за активно участие в събития на KAS и ангажираност с мрежата от учени на KAS