Сътрудничество на ФЖМК със Съюза на печатарската индустрия в България

darНа 28 септември 2023 г. във ФЖМК се състоя среща на декана на ФЖМК проф. д-р Веселина Вълканова с ръководството на Съюза на печатарската индустрия в България. На срещата присъстваха проф. д-р Ефрем Ефремов, ръководител на Катедрата „Пресжурналистика и книгоиздаване“, г-н Петър Кънев, почетен председател на СПИБ, инж. Красимир Илиев, председател на Съюза и инж. Румен Трифонов - главен секретар, както и г-жа Екатерина Николова, главен редактор на сп. „Полиграфия“.
Проф. Вълканова благодари за дарението, което ФЖМК получи от СПИБ за оборудване на студио по Пресжурналистика, дигитални медии и книгоиздаване във ФЖМК. Със съдействието и финансовата помощ на Съюза на печатарската индустрия в България и на Полиграфическа група „Демакс“ бяха доставени нови компютърни станции от висок клас, което ще  подобри условията за практическото обучение на студентите по медии, комуникации и книгоиздаване. На срещата бяха обсъдени и други възможности за сътрудничество между ФЖМК и СПИБ.