Студенти от ФЖМК се срещнаха с журналисти, отразявали войната в Украйна

Студентите от Факултета по журналистика и масова комуникация дискутираха съвременните професионални предизвикателства с журналисти, отразявали на терен войната в Украйна.
Своя професионален и свидетелски разказ споделиха Цветана Балабанова от bTV, Николай Дойнов и Мартин Георгиев от NOVA телевизия, Мария Чернева от БНТ, Николета Атанасова от БНР и Владимир Йончев от OFFNews.vj

Разказите от първо лице на колегите журналисти бяха емоционални и провокираха въпроси за това възможна ли е обективност на журналистическото отразяване при военни конфликти, има ли етични граници, които не бива да се пресичат в репортажи за насилие и конфликти, как да различаваме пропагандата и да противодействаме на онлайн дезинформацията.
vj3

Заместник-посланикът на САЩ Андриа Брулет-Родригез и заместник-посланикът на Украйна д-р Анна Тертична присъстваха на срещата и говориха със студентите за предизвикателствата, пред които сме изправени и ролята на журналистиката за информиране на обществеността.

Събитието беше организирано в партньорство със Софийски форум за сигурност и посолствата на САЩ и Украйна.